This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies. Find out more here »

Poradní sbor pro výživu

Dr. Louis Ignarro, laureát Nobelovy ceny† za fyziologii a medicínu

Dr. Ignarro je pro vědu výjimečným přínosem, v roce 1998 získal Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu, zejména za výzkum týkající se oxidu dusného. Jeho práce je příkladem a inspirací pro všechny vědce na celém světě.

Je významným profesorem farmakologie na kalifornské lékařské univerzitě (UCLA School of Medicine) a přednáší jako profesor farmakologie na lékařské univerzitě Tulane v New Orleans. Předtím, než začal vyučovat, působil jako vědecký pracovník v CIBA-GEIGY.

Dr. Ignarro publikoval množství článků a získal ocenění "Basic Research Prize" Americké asociace pro srdce (American Heart Association) za trvalý přínost pro kardiovaskulární vědu. Byl uveden do Národní akademie věd (National Academy of Sciences) ve stejném roce a do Americké akademie umění a věd (American Academy of Arts and Sciencies).

Dr. Ignarro je držitelem titulu B.S. v oboru farmakologie, Columbia University, 1962, a Ph.D. za farmakologii, University of Minnesota, 1966. Získal postgraduální stipendium od Národního institutu zdraví (National Institutes of Health) v roce 1968.

†Nobelova cena je registrovanou ochrannou známkou Nobelovy nadace.
cs-CZ | 23.2.2019 4:52:17 | NAMP2HLASPX01